8.Uluslararası Antepfıstığı Festivali Lahmacun Yeme Yarışması

Sunduklarımız
8.Uluslararası Antepfıstığı Festivali Lahmacun Yeme Yarışması 8.Uluslararası Antepfıstığı Festivali Lahmacun Yeme Yarışması 8.Uluslararası Antepfıstığı Festivali Lahmacun Yeme Yarışması 8.Uluslararası Antepfıstığı Festivali Lahmacun Yeme Yarışması 8.Uluslararası Antepfıstığı Festivali Lahmacun Yeme Yarışması 8.Uluslararası Antepfıstığı Festivali Lahmacun Yeme Yarışması
Paylaş:

Çalışmanın Detayları:

EN LEZZETLİ LAHMACUN GAZİANTEP’TE YENİLİR!...
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleştirilen 8. Uluslararası Antepfıstığı Festivalinde 4. günü Festival Alanındaki etkinlikler Lahmacun Yeme Yarışması ile başladı.
 
Birbirinden iddialı 26 yarışmacı, 1 metre 20 santimetre uzunluğundaki ve 600 gram ağırlığındaki lahmacunu en kısa zamanda bitirebilmek için kıyasıya yarıştı.
 
Gaziantep’in yöresel lezzetlerinin tanıtımına yönelik yapılan yarışmada, geçen senenin baklava yeme yarışması birincisi olan Fehmi Öztürk bir buçuk metrelik lahmacunu 4 dakika 13 saniyede bitirerek birinci olurken, ikinci İsmail Polat 5 dakika 27 saniyede, üçüncü Murat Çınar ise 5 dakika 49 saniyede bitirerek yarışmada derece yaptılar.
 
Yarışmada dereceye girenlere ayrıca yarışma sponsoru Kadir Usta tarafından yine 1.20 cm boyundaki lahmacunlardan hediye edilirken, birincilik ödülü olarak tam altın, ikincilik ödülü olarak yarım altın, üçüncülük ödülü olarak da çeyrek altın almaya hak kazandılar.

Diğer Çalışmalar: